Uye Girisi
Kullanıcı  
Şifre  
Şifremi Unuttum | Yeni Üye
Roportaj
Oktay Usta İle A dan Z ye
Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, yemekle uzaktan yakından münasebeti bulunmayan konuklarını bile çalıştırma azmi

Detaylar - Tüm Röportajlar

Makaleler
AŞÇI OLMAK KOLAY DEĞİL
Aşçılık artık her kesimin tercih ettiği bir meslek. Talep çok olunca eğitim veren kurum sayısı da arttı. Gençler hüsrana uğramamak için okul seçerken dikkatli olmalı

CATERİNG SEKTÖRÜ VE HİJYEN
İnsanların beslenme şekilleri sağlıkları ile doğrudan bağlantılı olması sebebi ile Catering sektörü ve hijyen bir bütün olarak düşünülmelidir.

ÜLKEM AŞÇILIĞINA ADANMIŞ AFORİZMALAR
Bir aşçıyı, profesyonel şef kimliği ile buluşturmayı sağlayacak olan temel şey, o aşçının yaşadığı coğrafyanın gastro kültür kimliğini iyi yorumlamasından geçer.

TÖRPÜLENEN TÜRK AŞÇILIĞI
‘’İşsizliğe düştüğünde, kapısını sana açacak birileri hep olabilmelidir.’’


Bütün Makaleler
Türk Yemekleri Katar da Tanıtıldı

21-28 Mart 2015 tarihleri arasında Katar,Doha’da düzenlenen Uluslararası Yemek Festivalinde Türk şeflerin maharetli ellerinden çıkan leziz Türk yemekleri tüm fesitval boyunca misafirlerin ilgi odağı oldu.

Organizasyon kapsamında TAFED adına katılan Koray TÜRK, Süleyman KARAMAN ve Murat ÇERİBAŞI televizyon programlarına katılarak canlı olarak tarifleri televizyon karşısındaki izleyicilerle paylaşma fırsatı buldu.

Katar’da bakanların, siyasi ve sosyal alanlarda aktif olan ünlü isimlerin de katıldığı festivalde, ustalarımız, gerek lezzet, gerekse sunum açısından, takdire şayan hünerlerini başarıyla sergilediler. Ülkemizi ve mutfağımızı büyük bir başarı ve gururla temsil ettiler.

Tafed başkanı Zeki Açıköz konuyla ilgili olarak Türkiye Aşçılar Federasyonu ve tüm meslektaşlarımız adına, bize bu gururu yaşatan ustalarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, başarılarının devamını diliyoruz dedi.

Share

Aşçılar dünyasını beğen
Bu haberi beğen
Yorum yapabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.
© 2014 www.ascilardunyasi.com - Site icinde bulunan haberler kaynak gosterilmeden yayinlanamaz.