Uye Girisi
Kullanıcı  
Şifre  
Şifremi Unuttum | Yeni Üye
Roportaj
Oktay Usta İle A dan Z ye
Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, yemekle uzaktan yakından münasebeti bulunmayan konuklarını bile çalıştırma azmi

Detaylar - Tüm Röportajlar

Makaleler
AŞÇI OLMAK KOLAY DEĞİL
Aşçılık artık her kesimin tercih ettiği bir meslek. Talep çok olunca eğitim veren kurum sayısı da arttı. Gençler hüsrana uğramamak için okul seçerken dikkatli olmalı

CATERİNG SEKTÖRÜ VE HİJYEN
İnsanların beslenme şekilleri sağlıkları ile doğrudan bağlantılı olması sebebi ile Catering sektörü ve hijyen bir bütün olarak düşünülmelidir.

ÜLKEM AŞÇILIĞINA ADANMIŞ AFORİZMALAR
Bir aşçıyı, profesyonel şef kimliği ile buluşturmayı sağlayacak olan temel şey, o aşçının yaşadığı coğrafyanın gastro kültür kimliğini iyi yorumlamasından geçer.

TÖRPÜLENEN TÜRK AŞÇILIĞI
‘’İşsizliğe düştüğünde, kapısını sana açacak birileri hep olabilmelidir.’’


Bütün Makaleler
Tafed Başkanı Zeki AÇIKÖZ Kayseri Profesyonel Aşçılar Derneği’ni Ziyaret Etti
Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı Sn. Zeki AÇIKGÖZ, Kayseri’nin yöresel ve kültürel değerlerini tanıtmak amacıyla 17-18 Ocak tarihinde şehrimizde düzenlenecek olan festivale destek vermek amacıyla, Kayseri Profesyonel Aşçılar Derneği’ni ziyaret etti.
 Sn. Zeki AÇIKGÖZ, Kayseri Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Sayın Kadim BIYIK ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kayseri Vali Yardımcısı Sn. Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA ve Erciyes Üniversitesi Turizm-Otelcilik Fakültesi Dekanı Sn. Kurtuluş KARAMUSTAFA’ yı ziyaret ederek, düzenlenecek olan festival için destek istedi.
 
 Türkiye’nin çeşitli illerinden profesyonel aşçılarında katılacağı, Kayseri mutfağının dışında şehrimizin önemli değerlerinin tanıtılacağı festivalde; Kayseri mutfağına ait unutulmaya yüz tutmuş yemekler, ev hanımları tarafından yapılarak birbirinden güzel lezzetler yarıştırılacak.
 
 Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı Sn. Zeki AÇIKGÖZ, ün Kayseri ziyareti Erciyes Dağı gezisi ve Kayseri’nin meşhur yemeklerini tadarak son buldu.

Share

Aşçılar dünyasını beğen
Bu haberi beğen
Yorum yapabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.
© 2014 www.ascilardunyasi.com - Site icinde bulunan haberler kaynak gosterilmeden yayinlanamaz.