Uye Girisi
Kullanıcı  
Şifre  
Şifremi Unuttum | Yeni Üye
Roportaj
Oktay Usta İle A dan Z ye
Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, yemekle uzaktan yakından münasebeti bulunmayan konuklarını bile çalıştırma azmi

Detaylar - Tüm Röportajlar

Makaleler
AŞÇI OLMAK KOLAY DEĞİL
Aşçılık artık her kesimin tercih ettiği bir meslek. Talep çok olunca eğitim veren kurum sayısı da arttı. Gençler hüsrana uğramamak için okul seçerken dikkatli olmalı

CATERİNG SEKTÖRÜ VE HİJYEN
İnsanların beslenme şekilleri sağlıkları ile doğrudan bağlantılı olması sebebi ile Catering sektörü ve hijyen bir bütün olarak düşünülmelidir.

ÜLKEM AŞÇILIĞINA ADANMIŞ AFORİZMALAR
Bir aşçıyı, profesyonel şef kimliği ile buluşturmayı sağlayacak olan temel şey, o aşçının yaşadığı coğrafyanın gastro kültür kimliğini iyi yorumlamasından geçer.

TÖRPÜLENEN TÜRK AŞÇILIĞI
‘’İşsizliğe düştüğünde, kapısını sana açacak birileri hep olabilmelidir.’’


Bütün Makaleler
SPAGO’NUN ŞEFİ WOLFGANG PUNK "Madonna Yerde Oturur, Obama Et Sever
Açıldığı günden beri ‘Amerika’nın en iyi 40 lokantası’ listelerinden düşmeyen Spago, Nişantaşı St Regis Otel’de şube açtı. Güzel, şık, iki Michelin yıldızı olduğundan kelli, gayet de lezzetli bir lokanta ama benim asıl ilgimi çeken sahibi Wolfgang Puck’un üst üste 21 yıl boyunca Oscar özel partilerine ev sahipliği yapmış olması. “Yediklerin/pişirdiklerin senin olsun, sen bize gördüklerini anlat” dedim; işte sonuç
 
SPAGO’NUN ŞEFİ WOLFGANG PUNK
 
* Başkan Obama: Chicago’da yetiştiği için et ve patates seviyor. Eti iyi pişmiş yer, içi kesinlikle kırmızı olmayacak.
* Madonna: Sean Penn ile düğün yemeğini biz yapmıştık. Küçük bir dairede yaşıyorlardı, hiç mobilya yoktu ya yerde oturuyorlar ya da dans ediyorlardı.
* Leonardo di Caprio: Küçük porsiyonları sever. Biraz makarna, bir ince dilim pizza, az balık. Balığı Asya usulü sever, ha bir de kuzu pirzola!
* Kim Kardashian: 6 yaşından beri tanıyorum. Mickey Mouse şekilli pizzalar yapardım onun için. Birkaç yıl önce restoranın önünde karşılaştığımızda koca bir Bentley’e biniyordu. “Kimmie, sana ne olmuş böyle? Kocaman bir arabaya biniyorsun” dedim. O da “Evet, büyüdüm artık” dedi. 
* Justin Bieber: Beyaz trüf mantarlı agnolottiye bayılıyor. Kobe steak gibi bonfileleri de sever, yanında biraz sebze ve patates kızartması. Bir de çikolata parçalı kurabiyeye bayılıyor. 
* Tom Cruise: Küçük bir parça bifteğe bayılır. Ben de soğan halkaları ve patates kızartması, yanında sote edilmiş ıspanakla biraz baharatlı olarak hazırlarım. 
* Victoria Beckham: Sadece karalahana, ıspanak, brokoli ve diğer yeşil sebzeleri yer. 
* Barbara Streisand: Ne zaman görürsem göreyim, hep “Diyetteyim” der.

Share

Aşçılar dünyasını beğen
Bu haberi beğen
Yorum yapabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.
© 2014 www.ascilardunyasi.com - Site icinde bulunan haberler kaynak gosterilmeden yayinlanamaz.