Uye Girisi
Kullanıcı  
Şifre  
Şifremi Unuttum | Yeni Üye
Roportaj
Oktay Usta İle A dan Z ye
Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, yemekle uzaktan yakından münasebeti bulunmayan konuklarını bile çalıştırma azmi

Detaylar - Tüm Röportajlar

Makaleler
AŞÇI OLMAK KOLAY DEĞİL
Aşçılık artık her kesimin tercih ettiği bir meslek. Talep çok olunca eğitim veren kurum sayısı da arttı. Gençler hüsrana uğramamak için okul seçerken dikkatli olmalı

CATERİNG SEKTÖRÜ VE HİJYEN
İnsanların beslenme şekilleri sağlıkları ile doğrudan bağlantılı olması sebebi ile Catering sektörü ve hijyen bir bütün olarak düşünülmelidir.

ÜLKEM AŞÇILIĞINA ADANMIŞ AFORİZMALAR
Bir aşçıyı, profesyonel şef kimliği ile buluşturmayı sağlayacak olan temel şey, o aşçının yaşadığı coğrafyanın gastro kültür kimliğini iyi yorumlamasından geçer.

TÖRPÜLENEN TÜRK AŞÇILIĞI
‘’İşsizliğe düştüğünde, kapısını sana açacak birileri hep olabilmelidir.’’


Bütün Makaleler
Serbest Kürsü

Ahmet Engin Çetin

Ahmet Engin Çetin
26.1.2014 13:29:06

Aşçılar Dünyası.com da Bir Yenilik Daha


Aşçılar Dünyası.com da Bir Yenilik Daha...Şefler ve Sunumları

www.ascilardunyasi.com sektöre faydalı ve kalıcı çalışmalarına devam ediyor.son olarak ŞEFLER VE SUNUMLARI  adlı bölümümüz hizmete girmiştir.Şefler ve sunumları bölümümüze eserlerinizi bekliyoruz.

 

ŞEFLER VE SUNUMLARINA KİMLER FOTOĞRAF EKLEYEBİLİR?

--Aşçılardünyası.com a üye olan herkes ekleyebilir.

 

NASIL ÜYE OLACAĞIZ ?

--Sitenin sol tarafında bulunan üyelik panelinden Yeni üye ol butonuna tıklayarak formu doldurup okeyledikten sonra site admininin onayıyla üyeliğiniz başlar.üyelik tamamen ücretsizdir.

 

NEDEN ÜYE OLMALIYIZ

-- Aşçılardünyası.com a üye olduğunuz takdirde haberlere yorum yapabilir,iş ve eleman ilanlarının yanısıra ev ve araba ilanlarınıda verebilirsiniz.ilanlarımızda tamamen ücretsizdir.SERBEST KÜRSÜ bölümümüzde istediğiniz bir konu hakkında görüşlerinizi ve Fikirlerinizi meslektaşlarımızla paylaşıp fikiralışverişinde bulunabilirsiniz.Son olarakta ŞEFLER VE SUNUMLARI bölümüne yaptığınız yemeklerin resimlerini yükleyip Binlerce aşçı ve yemek sevdalısıyla paylaşabilir fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

 

ŞEFLER VE SUNUMLARINA NASIL FOTOĞRAF EKLEYEBİLİRİZ

Sitenin sol tarafında bulunan üyelik panelinden giriş yaptıktan sonra  aşağıdaki profiliniz sayfada çıkacak.Yeni sunum  gönder butonuna basıp resminizi ekleyebilirsiniz.Yaptığınız sunumun adını ve istersenizde detaylı anlatımını yazabilirsiniz.

Ahmet Engin Çetini

 

 

 

 

ÜYELİK ONAYIM GELMEDİ NE YAPMALIYIM

bazen sistemden dolayı onayladığımız halde sizlere onay maili gelmiyor.Buna rağmen siteye kullanıcı adınız ve şifreniz ile rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.

 

SORUN ÇIKARSA NE YAPMALIYIZ  

Her türlü sorularınız için aşağıda vereceğimiz  adres ve telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

 
Ahmet Engin Çetin 
Telefon: 0544 832 68 90 
Email: info@ascilardunyasi.com
Msn: thecheff_34@hotmail.com

murat yucel

murat yucel
13.1.2014 14:13:54

HACPP


Cambro,gıda servisi işindeki çok çeşitli segmentlere yönelik en mükemmel ürün seçenekleriyle tüm dünyada hizmet vermektedir.

Ürünlerimiz HACCP ilkelerine uygun olarak üretilmektedir.HACPP,gıda isletmelerinde,sağlıklı gıda üretimi için gerekli olan hijyen sârtlarinın ( personel hijyeni,ekipman hijyeni,hammadde hijyeni,ortam hijyeni vb ) belirlenerek bu sartların sağlanması,üretim ve servis asamasında tüketici açısından sağlık riski oluşturabilecek nedenlerin belirlenmesi ve bu nedenlerin ortadan kaldırılması temeline dayanan bir ürün güvenliği sistemidir.

Özay İzmir Gastronomi Servis Ekipmanları olarak,her zaman ve her konuda sizlere yardımcı olmak için hazır beklemekteyiz. 


adil cengiz

adil cengiz
5.4.2013 00:58:07

profesyonel alacarte şefi iş arıyor


36 yaşında çekirdekten yetişme türk ve dünya mutfaklarında deneyimli yurt içi ve yurt dışında seçkin mekenlarda görev almış dünya mutfağı, füzyon mutfağı, ve deniz ürünleri konseptinde tecrübeli ala kart aşcısıyım 
mesleki olarak kendini iyi yetiştirmiş sorumluluklarını bilen, sorun
değil çözüm üreten!ikili ilişkilerde başarılı, samimi. kişisel temizlikten 
genel hijyen kurallarına, lezzetli yemekler yapmanın yanısıra pratik ve 
hızlı bir sunuma,menü oluşturma ve uygulamaya, stok ve eksik malzeme takibi gibi mesleğin olmassa olmaz kurallarına haizim.
 yurt dışında iş arıyorum..  

adil usta 0 535 6103316


ARZU KOCATEPE

ARZU KOCATEPE
22.3.2013 23:41:14

Osmanlı Mutfağı Dünya'nın en büyük yemek kültürü bünyesinde toplamaktadır.


 Anadolu ve Trakya’nın kesişimindeki OSMANLI SARAY MUTFAĞI,coğrafi konumundan dolayı zengin sebze,meyve ve baharatlarını yaptıkları yemeklerde,( Kırmızı et,tavuk,deniz ürünleri,hamur işi, tatlıları,şerbetleriyle........) muhteşem harmanlayıp Dünyada çok az imparatorluğun başardığı bir MUTFAK KÜLTÜRÜNÜ OLUŞTURMUŞTUR..Benim Osmanlı Saray Mutfağından favori yemeğim ELBASAN TAVA.....


engin kalaycı

engin kalaycı
29.12.2012 16:24:44

CEMAL TÜRKAN KONFERANS SALONUNUN AÇILIŞI YAPILDI.


Belediye Başkanımız Osman ERARSLAN, 27 Aralık Perşembe günü Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mengen Meslek Yüksekokulu binasında bulunan Cemal TÜRKAN konferans salonunun açılışına katıldı. Açılışa Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dç.Dr Elif YÜCETÜRK, merhum Cemal TÜRKAN’ın eşi Aysel TÜRKAN, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Nuri GÜRSOY, ASOMDER yöneticileri  ve öğrenciler katıldı. Açılışa katılan Mengenli Hemşerimiz Şef Baran YÜCEL, katılımcılara Ortadoğu Mutfağı ile ilgili sunum ve söyleşi yaptı.


emin gedleç

emin gedleç
14.8.2012 09:04:55

kadir gecesi


degerli meslektaşlarım

 

Allah'ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Kadir Gecesi'nde, bir yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çekidüzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun.. Kadir gecesiniz mübarek olsun! 


yasin tunçer

yasin tunçer
4.5.2012 16:29:46

excutive sous cheff yasin tunçer


t.a.fe.d milli takimimiz yurt disinda ulkemize basarilar getirmesini diliyorum excutive sous cheff yasin tunçer


VURDAL ÜÇÜNCÜOĞLU

VURDAL ÜÇÜNCÜOĞLU
28.3.2012 15:02:02

DERNEK SEÇİMİ


HERKESE SELAMLAR SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM HERKESİN BİLDİĞİ ÜZERE BENİMDE ÜYESİ OLDUĞUM MENGEN AŞÇILAR DERNEĞİNİN YAKIN ZAMANDA YENİ BAŞKANLIK SEÇİMİ YAPILDI VE ESKİ BAŞKAN SAYIN ERHAN ÜÇÜNCÜOĞLU TEKRAR BAŞKAN SEÇİLDİ HAYIRLI OLSUN.BURAYA KADAR HERŞEY NORMAL GİBİ GÖRÜNSEDE SEÇİM SONRASI YAŞANANLAR TAMBİR KARA MİZAH VE REZİLLİĞİN SON PERDESİ BİRDERNEK DÜŞÜNÜN Kİ KENDİ İÇİNDE MAHKEMELİK OLUP SEÇİM İPTALİNE KADAR GİDEN BİR SÜREÇ VE BU DEĞERLİ USTALAR BUGÜNE KADAR BUYOLDA OMUZ OMUZA YÜRÜYEN YILLARDIR KAVİM DOSTLUKLARI OLAN DEĞERLİ İSİMLER AMA ŞUDA BİRGERÇEK MENGEN AŞÇILAR DERNEĞİ VE BENZER DERNEKLER ARTIK BELLİ KİŞİLERİN VE KENDİLERİNİ VAZGEÇİLMEZ GÖRÜP BEN HERŞEYİM MANTIĞINDA OLAN ŞAHISLARIN BABALARININ MALI DEĞİLDİR HERTÜRLÜ HAREKETİ KENDİ KART VİZİTLERİNİ ÖNPLANA  ÇIKARMA FRSATI OLARAK GÖRMEMELİ VE ARTIK 70 YAŞINI AŞMIŞ ZAMANI VE MİYADI DOLMUŞ KİŞİLERİN BU DERNEĞİ BABADAN OĞULA DEVRETME SEVDALARI SONA ERMELDİR HİÇBİR İKTİDAR SONSUZA KADAR BAKİ DEĞİLDİR MÜSADE EDİNDE ARTIK BU SEKTÖR FARKLI YÜZLERDE TANISIN ÇÜNKÜ BU DERNEK KİMSENİN EGOLARI TATMİN EDECEĞİ YER OLMAMALIDIR SAYGILAR (VURDAL ÜÇÜNCÜOĞLU EXECUTİVE CHEF) 


doğuş paçin

doğuş paçin
27.2.2012 18:40:11

ŞEFLERİMİZİN ELİNE SAĞLIK


TÜM ŞEFLERİMİZİN SAYESİNDE DÜNYADA TÜRK MUTFAĞININ İSMİNİ DUYURDUK İŞTE TÜRKİYE


Sinan Akkuş

Sinan Akkuş
12.2.2012 01:08:40

Çok Teşekkürler


Aşcılarımızı düşünüp böyle bir site çalışması içerisinde bulunduğunuz için.  Bu sitede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Çalışmalarınızın başarılı bir şekilde devamını temenni ederim iyi ve güzel paylaşımlarda birlikte olmak dileğimle hoşçakalın. 

Patisseria Chef  Sinan Akkuş© 2014 www.ascilardunyasi.com - Site icinde bulunan haberler kaynak gosterilmeden yayinlanamaz.